При ремонті санвузла завжди виникає питання-збірку нового унітазу робити своїми руками або наймати фахівців, яким необхідно платити? Схема складання не так вже й складна, однак і не примітивна, адже якщо не знати деякі аспекти, виникне текти, а навіть маленька текти може привести до великого потопу.
Щоб зібрати новий унітаз, потрібно позбутися в першу чергу від старого. Основні етапи демонтажу:
- Потрібно відключити повністю всю воду в квартирі. Далі позбавляються від всієї води в бачку-зливають її. Перед зняттям бачка акуратно відкручуються шланги для подачі води, а сам бочок знімається відкручуванням гайок на чаші унітазу. Іноді гайки ніби зростаються з туалетом, тому вручну відкрутити не вийде – потрібно використовувати розвідний ключ і неабияк попітніти.
- Забирається сидіння. Поспішати знімати саму чашу не варто-перш готується заглушка з ганчірок товщиною не менше 10-15 см.
- Видаляються кріплення, що фіксують санфаянс до підлоги. Не має значення, посаджена чаша на кріплення чи шпильки, і те, і інше можна відкрутити гайковим ключем відповідного розміру. А ось якщо санвузол зафіксований на цемент, доведеться дуже акуратно збивати його.
- Важливо перевірити, чи немає на місці, де чаша з'єднується з каналізаційною трубою, обв'язки, зробленої з цементу. Якщо така обв'язка присутня, спершу потрібно її видалити. Видаляти доведеться вручну, за допомогою тоненького зубила і молоточка. Процес цей необхідно робити не поспішаючи, відколювати цементний розчин потрібно малими частинами особливо обережно, щоб не завдати шкоди трубі. Щоб уникнути пошкоджень зубило направляється поперек цементної обв'язки.
- Тепер приступаємо до демонтажу чаші. Якщо унітаз приєднується до каналізації гофрой, то необхідно просто витягти гофру. Якщо у нас розтруб з чавуну або пластику, доведеться робити демонтаж аж до тієї точки, де можливо з'єднатися з каналізацією. Бажано з каналізаційної труби максимально витягти все зайве, накопичене роками до того, включаючи іржу. Після цього саме час терміново скористатися приготованим заздалегідь ганчірковим кляпом і відразу заткнути їм каналізаційну трубу, інакше непрохані сморід з каналізації швидко поширюється по всьому приміщенню і доведеться довго провітрювати квартиру.
Збірка нового унітазу
Отже, старий унітаз демонтований і можна побачити, на чому він був встановлений. Раніше, ще за часів існування СРСР, при будівництві будинку закладали спеціальну дерев'яну решітку (тафту), на яку і встановлювали санфаянс. Якщо старий санвузол стояв на тафти, її потрібно прибрати, а це місце залити цементом в рівень підлоги. До подальшої роботи не приступати, поки цемент остаточно не висохне.
Безпосередня збірка унітазу починається з огляду кріпильних отворів на ніжці нового туалету і старого, вони повинні збігатися. Якщо не збігаються, потрібно відзначити, де вони потрібні, і просвердлити їх. Та ж процедура робиться і в разі заміни тафти на цементну стяжку. Коли всі кріпильні отвори на своїх місцях, в розтруб санвузла слід встановити нову гофру. Гофра промащується спеціальним герметиком для сантехніки.
Наступний етап – нові просвердлені або збігаються отвори для кріплення вставляють дюбелі і встановлюють чашу, фіксуючи її на болтах. Закручуючи болти, потрібно бути особливо обережним, щоб ненароком не перетягнути – керамічний унітаз може тріснути. Прикручувати потрібно по черзі і рівномірно з різних сторін. Коли чашу прикрутили, місце з'єднання санфаянса з підлогою промащують герметиком для сантехніки, яким перед цим промащували гофру.
Що робити з бачком
Бачок нового унітазу просто прикручується до чаші. Слід знову поберегти сили і не перетягнути болти, інакше кераміка лопне. Щоб перевірити, герметично чи з'єднання чаші з бачком, в бачок наливається вода і уважно перевіряється, чи не протікає десь. Якщо протікання є, її місце замазують герметиком. Коли все в порядку, беруться за збірку арматури. Вся арматура затягується вручну, використовувати гайкові і розвідні ключі не потрібно, щоб не було випадкових пошкоджень. Після установки механізму зливу його залишають хвилин на 30-цей час необхідно, щоб прокладка обжалася. Через півгодини гайку кріплення слід ще трохи закрутити.
Якщо після всієї збірки встановлений унітаз протікає, ще раз слід переглянути, чи все встановлено правильно. Разом з купленим санфаянс повинна йти інструкція по правильній збірці, так що буде незайвим заглянути в неї і ще раз перевірити себе, чи все зроблено згідно інструкції. Якщо ж причину протікання ніяк не виходить визначити, доведеться вдатися до допомоги фахівців-сантехніків.
Може бути, боязко самому демонтувати і збирати унітаз в перший раз без належного досвіду, але якщо чітко користуватися інструкцією, це цілком можливо.