А ви маєте уявлення, яка вона-пральня раковина? Як виглядає, якої форми, з якого матеріалу? Будемо розбиратися разом.

Вона така

Той самий випадок, коли на призначення виробу прямо вказує його назва. Прати білизну, полоскати його – те саме, для чого воно призначене. Будь-яка пральна раковина має один загальний ознака-чаша чималої глибини. І всяка господиня погодиться з тим, що будь вона подрібніше, навряд чи вдалося б навіть просто статеву ганчірку прополоскати, не кажучи вже про речі більших розмірів.

Таку раковину можна назвати багатофункціональною і анітрохи не погрішити проти істини. Умивальник з неї вийде непоганий, а якщо примудритися, що і для миття великої посуду стане в нагоді, хоча це не настільки зручно. Куди цікавіше визначитися, чи потрібно взагалі такий виріб, коли майже в кожній квартирі стоять автоматичні пральні машини.

Чесно кажучи, потреби в ній особливої немає. Але річ, безумовно, корисна і зайвою не буде. Чому?
У ній можна попередньо замочувати одяг, особливо сильно забруднену. Часто найбільш інтенсивне прання не справляється з такими речами. Ви можете сказати, що і автомати мають таку функцію. Тільки в раковині звичніше і надійніше, що гріха таїти.

Особливо дбайливого ставлення зажадають вовняні речі. І часто режим делікатного прання для них виявляється непридатним. І вже тим більше замочити в раковині набагато зручніше метушні з великими тазами.
А коли бак вашого автомата не вміщує велику покривало, хоч і обіцяно, пральна раковина виявляється єдиною можливістю впоратися з проблемою прання такої великої речі.

І, нарешті, якщо у вас є собака, не доведеться ставити її в ванну, повернувшись з прогулянки, а потім ту ванну героїчно відмивати. Раковина куди компактніше і зручніше для миття лап вашого вихованця. А що говорити про брудне взуття?

Класифікація пральних раковин

За якими ознаками ви станете вибирати таку, яка вам найбільше підходить?

Розмір

З найбільш компактних – 40 х 40 см. говорити про менші навіть не варто, навіть якщо приміщення зовсім маленьке. Найбільші зустрічаються в продажу – 120 х 50 см. Правда, можна знайти скоєно ексклюзивні екземпляри, якщо вам пощастить і якщо саме таке ваше бажання. Чим більше габарити виробу, а отже, і витрата матеріалів при їх виробництві, тим на більшу ціну вам доведеться розраховувати.

Форма

Навряд чи пральну раковину ви віднесете до елементу дизайну. Це виключно практичний предмет, що не володіє якими б то не було вишукуваннями. Зазвичай вона має циліндричну, квадратну або прямокутну форму. Зрідка зустрічаються екземпляри, відмінні від простих геометричних форм.
Є ще раковини з такими безсумнівно корисними опціями, як:
• Пральна дошка. Коли така потрібна форма надається одному з скатів, надаючи можливість успішно відпирати самі сильні локальні забруднення. Не було на Русі господині, в будинку якої не було такого цінного «інструменту», як пральна дошка. А те, що обсяг чаші вона злегка скорочує, можна пережити без проблем.

• Перелив. З ним вам не страшні несподівані відлучки, коли раптом задзвонив телефон, на кухні молоко втекло, а в раковину набирається вода. Потопу не буде.

З яких матеріалів роблять раковини? З самих різних:


• Пластик. Цей дешевше всіх. Зазвичай таку раковину використовують на вулиці. Явний мінус – дуже скоро з'являться подряпини від металевих предметів. Колись гладка поверхня стане не такою привабливою.

• Фаянс. Можна назвати такий вибір компромісом. Це економно і практично одночасно. Міцний матеріал, йому не страшні ніякі чистячі засоби, навіть вельми агресивні.

• Фарфор. Від попереднього його відрізняє поверхня без всяких пір і виключно гладка. Тому він майже не схильний до забруднення, а звичайна губка Змиє будь-який наліт.

* Керамограніт. Виняткова зносостійкість. Механічна міцність – вище всяких похвал.

* Нержавійка. Не страшні удари і подряпини, ніякі миючі засоби, перепади температури. Не поступиться за характеристиками керамограніту, зате дешевше.

Як встановлюються?

Найголовніше і єдина вимога, яка повинна бути дотримана неухильно, - це жорстка фіксація без найменшої можливості виявитися зміщеною. Особливо, якщо є пральна дошка.
А встановлюється вона практично так само, як мийка на кухні:
• Кріплення з використанням анкерних гвинтів. Це повинна бути досить висока раковина помірної глибини.
• Кріплення, при якому застосовуються кронштейни. Краще, якщо стіна, до якої вони кріпляться, капітальна.
• Підлогова установка. Особливо вітається, якщо в будинку велика собака.
• Установка на тумбу. Немає потреби розписувати можливості використання вільного простору, що утворився під раковиною.

Так нехай вибір ваш буде вдалим!