Аератор для змішувача є насадкою, яка кріпиться на носику приладу. Він має пластмасовий, керамічний або латунний корпус. Усередині розташовується модуль з пластмаси, в якому присутня система фільтрації і силіконова або гумова прокладка. Така система дозволяється витрачати менший обсяг води.
Найпростішим розпилювачем вважається прилад, який встановлюється на водопровідний кран. Він являє собою маленьку круглу насадку, що має металеву сітку, що кріпиться за допомогою різьблення до кранового носика. Стандартний аератор повинен йти в комплекті зі змішувачем. Такий прилад має властивість зношуватися з часом, тому він вимагає періодичної заміни. На ринку присутні різні види змішувачів, які мають додаткові функції.


Поворотний


Вони носять назву «гнучкі». За зовнішнім виглядом пристрої поділяються на гнучкий шланг і душ. Прилади першого типу закріплюються на виливі змішувача. Вони здатні регулювати потік води і мають функцію набору води у великі за розміром ємності.
Пристрої другого типу мають розпилювач з рухомими лійками. Завдяки їм відбувається переміщення розпилювача по раковині. Існує два режими роботи: спрей і струмінь. Нахил лійок і потік води можна легко регулювати. Вартість пристрою в середньому – 3000 грн


З підсвічуванням


Такий аератор для змішувача здатний фарбувати водяний струмінь в різні кольори. Якщо температура до 29 градусів, то колір буде зеленим, якщо 30-38-синім, більше 39-червоним.
Усередині пристрою є термодатчики. Саме завдяки їм відбувається фарбування води. Для спеціальної змішувальної насадки не потрібні додаткові джерела енергії, так як вона є автономною. Світлодіодні лампочки живляться за рахунок обертання турбіни, яка вбудована в прилад. Максимальною робочою температурою є 60 градусів. З допомогою аератора з підсвічуванням можна легко відрегулювати температурний режим води для дитини. Пристрій ідеально поєднується зі стилем модерн і хай-тек. Ціна змішувача – 3500-7000 грн.


Вакуумний


Такі пристрої необхідно купувати, якщо є бажання зменшити витрату води в три рази. Змішувачі в Києві можна зустріти в кожному магазині, в якому продається Сантехніка. Вакуумні насадки дорожче, ніж звичайні моделі аераторів, проте окупаються вони дуже швидко. Система дозволяє витрата води робити дуже низьким. За одну хвилину витрачається 1,1 л води. Моделі мають спеціальний клапан, сильно стискає воду перед викидом струменя. Придбати змішувачі в Києві в середньому можна за 5000 грн
Можна зробити висновок, що існує три типи аераторів для змішувачів, які володіють додатковими функціями. Придбати їх можна в будь-якому магазині сантехніки в Україні за невелику ціну.