У різних слоїв населення велику популярність отримали ванни з акрилу. Масове визнання і поширення вони мають і на ринку професійної сантехніки.

Технологія виготовлення


Акрилові ванни почали виробляти порівняно недавно - в сімдесяті роки минулого століття. Акрил (метакрилат) - міцний, пластичний синтетичний матеріал, що складається з суміші акрилової смоли з мінеральним порошком. Перше застосування він отримав в космічній промисловості.

Сам по собі процес виготовлення акрилових ванн складністю не відрізняється. Лист акрилу товщиною від 4 до 8 мм поміщається у вакуумну камеру і нагрівається до необхідної температури. Камера має певну форму. А так як акрил - матеріал пластичний, то ванна може бути круглої, кутовий, овальної або прямокутної. Після охолодження, заготівлю ванни покривають сумішшю зі скловолокна з епоксидною смолою, що при застиганні надає їй міцність і жорсткість. Таких шарів може бути декілька, чим їх більше, тим ванна міцніше. Після нанесення кожного шару ванна поміщається в піч для просушування. Потім краю ванни обрізають і формують бортики. В цілому акрилова ванна виготовляється протягом 24 годин. При виробництві акрилу використовуються новітні технології, тому матеріал вважається екологічно чистим. Термін служби таких ванн довгий, вони не втрачають зовнішнього вигляду, на них не з'являються тріщини. Крім того, вони легко вписуються в загальний інтер'єр ванної кімнати, що надає їй індивідуальний вид.

Властивості акрилових ванн

Ванни з акрилу дуже комфортні в експлуатації і мають масу переваг в порівнянні з чавунними або сталевими ваннами:
- ванна з цього матеріалу швидко прогрівається до температури води, має відмінну теплопровідність і має звукопоглинальні властивості;
- до акрилової ванні підходять різні види змішувачів, кранів, насадок для душу, які можна встановити зі зручною боку. Добре кріпляться і різні пристосування: мильниці, гачки для рушників, утримувачі для шампунів;
- поверхня ванни не ковзає, тому вона безпечна. Навіть в разі падіння наслідки не настільки серйозні в порівнянні з чавунною ванною;
- важлива перевага акрилової ванни - її довговічність і міцність. Такий ванні не страшні пошкодження і механічні дії;
- акрилові ванни дуже різноманітні за кольором і відтінкам, що дозволяє підібрати її відповідно до загального інтер'єром ванної кімнати. Колір ванни дуже стійкий, так як акрил фарбується в процесі його виготовлення, а не після, коли фарбу наносять на поверхню. За рахунок цього кольорова ванна збереже свій блиск і колір на весь термін експлуатації;
- поверхню ванни, майже завжди оброблені антибактеріальними препаратами, що виключає розмноження бактерій і появи відкладень на стінках;
- акрилові ванни мають великий вибір форм і розмірів. Є ванни з гідромасажем, підсвічуванням, як для однієї людини, так і для двох.

Догляд за акриловими ваннами


Акрилові ванни досить практичні і не потребують особливого догляду через непористій лицьового боку. Це властивість ванни перешкоджає забрудненню і накопичення пилу. Цілком достатньо нанести будь-який рідкий миючий засіб на поверхню, протерти м'якою поролоновою губкою і сполоснути водою. Потрібно пам'ятати, що для акрилової ванни протипоказаний окріп, інакше вона може деформуватися. Не рекомендується купати у ванні домашніх тварин. Ні в якому разі акрилову ванну можна чистити содою та іншими абразивними порошками. Якщо поверхня ванни випадково пошкоджена подряпинами, дрібний ремонт легко зробити своїми силами. Зниклий з часом блиск відновлюється звичайної шліфуванням спеціальними складами, після чого ванна буде як новенька.

Ще одна перевага акрилової ванни - це можливість установки вкладиша в стару чавунну ванну за допомогою спеціального клейового складу. Для цього не потрібно демонтаж комунікацій і старої ванни, робота виконується на місці і займає не більше двох годин. Витрати на пристрій «ванни в ванну» значно нижче в порівнянні з установкою нової ванни. При цьому термін експлуатації не знижується і догляд за нею точно такий же.

Акрилові ванни вдало поєднують комфорт з естетикою. Якщо ванна з гідромасажем, то вона надає чудовий лікувальний ефект. Купання стає способом отримати заряд бадьорості, зняти втому, зміцнити здоров'я. Кожна людина повинна прагнути створити для себе комфортні умови життя, і добре обладнана ванна кімната буде цьому сприяти.

Люди давно знайомі з цілющими властивостями води, але прийом водних процедур в зручній і красивою ванні, зробленою з акрилу, робить цей процес ще більш приємним.