Сьогодні людина використовує великий перелік сантехнічних пристроїв. Наприклад, душова кабінка. Цей пристрій можна зустріти в багатьох квартирах і приватних будинках. Душову кабінку вибирають люди люблять вранці приймати душ, і в тих випадках, коли площа кімнати не дозволяє встановити повноцінну ванну. А чи можна самостійно встановити цей сантехнічний пристрій або краще довіритися фахівцеві?
Перш ніж відповісти на це питання варто познайомитися з самою технологією монтажу душової кабінки. У загальному плані послідовність виконання робіт буде виглядати наступним чином:
- в першу чергу (ще до покупки виробу) слід переконатися, що обране місце підходить для установки;
- далі готуємо всі комунікації і підстава під душову кабінку;
- збірка і установка піддону;
- приєднання до комунікацій;
- збірка і установка стінок, двері та інших компонентів кабінки;
- герметизація всіх стиків і з'єднань;
- пробний пуск.
Як видно етапів монтажу душової кабінки досить багато. Звичайно, всі вони не настільки складні, але знання різних нюансів необхідно. Причому тонкощів дуже багато на кожному етапі. Наприклад, перед покупкою необхідно переконатися, що душову кабінку можна встановити в обраному місці. Тут, в першу чергу, варто переконатися в комфортності користування пристроєм. Якщо кімната занадто маленька, то навіть відкрити дверцята кабінки буде неможливо. Крім того, підлога у ванній кімнаті повинна витримати вагу пристрою. Це не буде проблемою в сучасних будинках, але якщо міжповерхове перекриття дерев'яне, то краще перевірити її несучі здібності.
Для душової кабінки необхідне підключення до різних комунікацій. В першу чергу це стосується підведення гарячого і холодного водопостачання і каналізації. Крім цього, деякі моделі вимагають підключення до електричної мережі. Як правило, проблеми з підключенням до водопроводу зустрічаються рідко. Сьогодні можна придбати гнучкі металеві шланги, за допомогою яких зручно «врізатися» в систему подачі води. Але ось до каналізації підключитися буває складно. Не завжди патрубки знаходяться на потрібному місці.
Особливу увагу варто приділяти електриці. Як відомо струм і вода – це дві несумісні речі. За існуючими нормами не можна встановлювати електричну розетку в ванній кімнаті. Тому якщо ви придбали таку модель душової кабінки, то без виклику електрика обійтися буде складно.
Сама збірка пристрою рідко викликає великі проблеми. Будь-який відповідальний виробник докладає до свого виробу інструкцію. З її допомогу зібрати душову кабінку буде нескладно. Зовсім інша справа-це правильно все відрегулювати і провести герметизацію. Без останнього у вас можуть виникнути проблеми з підтопленням сусідів знизу.
Як видно всіляких нюансів по монтажу душової кабінки досить багато на кожному етапі робіт. Саме тому виробники рекомендують для установки викликати професійного сантехніка. І це має безліч переваг. В першу чергу варто згадати про якість виконаної роботи. Всі стики будуть ретельно герметизовані, що захистить вас від проблем при подальшій експлуатації.
Крім цього, при монтажі будуть враховані всі нюанси. Підключення до комунікацій, регулювання та інші роботи будуть зроблені із суворим дотриманням вимог технології монтажу. Ну і звичайно час. Фахівець, який добре знайомий з цією роботою, виконає монтаж набагато швидше, ніж ви самі. Всього кілька годин, і ваша душова кабінка готова до експлуатації.