Одним з найпоширеніших облицювальних матеріалів для кухні, ванної кімнати, інших приміщень, в яких гармонійно вписується в обробку, вважається керамічна плитка. Підібрана за колірною гамою, за структурою матеріалу вона здатна створити незвичайну і затишну атмосферу в будь-якій кімнаті.
Облицювальна плитка виробляється двох видів для підлоги і для стін. Ванна кімната відноситься до приміщення з підвищеною вологістю, тому плитку слід підбирати з характеристикою вологопоглинання не нижче 20% - для стін і 6% - для підлоги. Вона повинна мати рівне глянсове покриття (виняток становить рельєфна плитка), з якісним малюнком без патьоків, не мати мікротріщин, а тим більше відколів.
Основою плитки можуть бути граніт, біла або червона глина. Якісна плитка при легкому постукуванні видає приємний на слух дзвін, так як глянсове покриття на ній досить товсте і міцне, значить, така плитка прослужить набагато довше. Плитка на підлогу і плитка для стін не повинні мати опуклостей або вогнутостей, мати рівні краї без зазубрин і прямі кути.
Плитка на підлогу має ряд переваг: її дуже легко мити, вона не боїться хімічних і миючих засобів, не вигоряє під ультрафіолетовими променями, матеріал, з якого вона проводиться, є екологічно чистим. Але найголовнішою перевагою підлогової керамічної плитки вважається імітація різного покриття під паркет, дерево, бамбук або камінь і її довговічність.
Плитка на підлогу для ванної кімнати повинна бути теплих тонів, щоб кімната здавалася більш затишною. Використовуючи її, можна створювати самий не передбачуваний інтер'єр, з незвичайним комбінуванням орнаменту і кольору. Найякіснішою вважається керамічна плитка італійських та іспанських виробників. Хоча сьогодні багато компаній виробляють цей продукт за тією ж самою технологією, що і італійці, а за якістю вона не поступається імпортній. Плитка для ванною або плитка для кухні випускаються за однією технологією і не мають суттєвої відмінності.
Плитка повинна укладатися на рівну і тверду поверхню, оброблену ґрунтовкою, за допомогою плиткового клею. Існує кілька видів укладання плитки на підлогу: шов в шов, укладання зі зміщенням, комбінована укладання. Варіант укладання плитки багато в чому відіб'ється на загальному дизайні ванної кімнати. Дизайн кімнати залежить від правильного вибору загальної колірної гами, малюнка плитки, сантехніки, освітлення, меблів, предметів інтер'єру.
Застосовуючи деякі технології укладання керамічної плитки можна домогтися візуального збільшення маленької за обсягом кімнати. Дрібна мозаїка створює відчуття великої кімнати, а викладені вертикальні смуги з плитки іншого кольору або орнаменту, збільшують висоту кімнати. Додавання приємних зелених декоративних елементів створює свіжу і затишну атмосферу. Плитка для ванною при правильному підборі контрастних кольорів і декоративних елементів додає вишуканості інтер'єру. Красиво виглядають вбудовані прозорі полімери, за якими видно кольорові камені. Вони створюють імітацію скель або морського берега.
В інтер'єрі ванної кімнати меблі та сантехнічні прилади повинні поєднуватися за колірною гамою, за стилем і загального оформлення стін, стелі, обробці ніш, полиць. Установка душової кабінки дозволить звільнити значну площу в кімнаті.
У дизайні ванної кімнати грає велику роль освітлення, яке може регулюватися, приглушаючи світло або додаючи яскравість. Можливе розміщення додаткових світильників у вигляді бра біля дзеркал, або установка точкових світильників над окремими місцями.
Якщо ванна кімната за площею, то затишній її допоможуть зробити тропічні рослини, яким за смаком підвищена вологість і відсутність яскравого сонячного світла. Гарною прикрасою можуть послужити керамічні посудини або прозорі скляні, наповнені штучними каменями або пелюстками.
Вибір керамічної плитки, обробка стін і підлоги, дизайн кімнати, оформлення, все це залежить від бажання і засобів господаря, від його фантазій і амбіцій.