Необхідно сказати, що головним елементом в будь-якому будинку є унітаз. Тому якщо у потенційного власника виникло бажання поміняти сантехніку на більш універсальні види, комфортні та сучасні моделі, то варто більш відповідально підійти до вирішення даних питань. Такий елемент повинен відмінно підходити до вбиральні, а також бути практичним і функціональним у використанні. Поряд з цим варто врахувати габарити приміщення, де він буде встановлюватися. Якщо вільного місця буде недостатньо, то варто зупинитися на використанні підвісний моделі, яка займає менше вільного простору, ніж підлогові унітази. Якщо у внутрішньому приміщенні багато місця, то монтують унітаз і біде. Перейдемо до з'ясування всіх особливостей вибору унітазу.

Форма і габарити

Якщо потенційний покупець зібрався придбати будь-якої унітаз в певній торговій точці, то не варто соромитися випробувати його, посидіти на ньому. Це необхідно для того, щоб визначити потрібну ширину і висоту. Сидіння на ньому не повинно завдавати незручностей. При цьому в розслабленому стані повинні знаходитися м'язи тазу і ніг. Детально варто придивитися до обідка унітазу, який не повинен бути ні занадто вузьким, Ні занадто широким.

Чаша

Якщо говорити про даний елемент, то він буває воронкоподібного, тарілчастого і козиркового типу. У першому випадку чаша схожа на воронку, де по її діаметру стікає водна маса. Бувають випадки, коли при зливі починають відчуватися бризки. Такі унітази досить легко чистити. Особливо якщо справа стосується козырьковой чаші, яка універсально і зручна у використанні. Це пов'язано з тим, що вона представлена у вигляді платформи, яка розміщується під певним кутом і закінчується спеціальної лункою. Такий нахил не створює дискомфорту. Якщо мається на увазі використання тарілчастої платформи, то нею зручно користуватися.

Зливний механізм
Необхідно сказати, що зливний бачок є важливим елементом в будові унітазу. Зараз на ринку можна знайти підвісні типи низького і високого типу. В основному використовуються низько підвісні типи. При виборі такого елемента необхідно керуватися індивідуальними уподобаннями, а також конструктивними особливостями туалетного приміщення. Такі елементи можуть містити різні механізми зливу, представлені ручкою для зливу або кнопкової формою, що працює в декількох режимах. Такий варіант є кращим для використання, що дає можливість регулювати обсяги водної маси, необхідної для змиву. Варто також більш детально зупинитися на базових деталях бачка. Тому багато фахівців радять вибирати металеві типи. Адже такі конструктивні особливості забезпечують оптимальний рівень функціональності.

Зовнішній вигляд

Зараз споживчий ринок має широкий асортимент цієї продукції, представленої в різних відтінках. Це дає можливість покупцеві оптимізувати свій вибір. Варто також зупинитися на виборі якісних характеристик самого покриття унітазу. Якщо використовувати більш дешеві варіанти, то з часом він дасть тріщини, що безпосередньо погіршить зовнішній вигляд унітазу.

Матеріал

Зараз для виробництва унітазів використовуються найякісніші матеріали. Досить широко використовуються фаянс і фарфор. Вельми довговічний фарфоровий унітаз.

Монтаж унітазу

Якщо говорити про унітаз з кераміки, то встановлювати потрібно його на підлозі з плиткою або на підлозі з бетону і кріпити дюбелями (шурупами), а також можна приклеювати. При цьому між самим унітазом і підлогою прокладають гумовий шар, зробивши в ньому отвори для прямого входу унітазу. Його ще можливо шурупами прикріпити до тафти, що представляє собою дерев'яну дошку з отвором для розтруба.

Спосіб монтажу

Відростку випуску і зовнішнім канавкам слід бути обробленими розведеним в оліфі суриком. Після цього на нього туго накручують каболку, яку в процесі обмотки не доматывают до кінця на 0,3-0,4 див. Це робиться, щоб уникнути попадання решт в отвір (щоб це не призвело до виникнення зазорів). Пасмо зверху промащується суриком. Монтаж унітазу проходить шляхом направлення випускного відростка в розтруб. Після цього перевіряється вірність монтажу унітазу, а потім той пригвинчується за допомогою шурупів. Загвинчувати їх слід акуратно, щоб не відкололися краю унітазу, які прикріплені до тафти. А перед тим, як безпосередньо загвинчувати шурупи, їх необхідно змастити тавотом. Також під головку шурупа треба підкласти шкіряні (гумові) шматки або шайби з металу. Одночасно з цим бачок для змиву навішується на кілька шурупів до моменту монтажу унітазу. Шурупи кріпляться до стіни, щоб бачок знаходився в строго вертикальному положенні. До моменту монтажу бачка до нього підключається труба діаметром 3,2 см. На іншому кінці цієї труби знаходиться обмотана об її підставу і обмазана суриком пасмо льону. На кінець надівається гумовий манжет, прив'язується за допомогою тонкого дроту до труби. Після цього проводиться підключення до комунікацій і очищається площа.